معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > KishINVEX


  چاپ        ارسال به دوست

نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری کشور و نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی

KishINVEX

بعد از جدايی چند ساله اقتصاد ايران از اقتصاد جهانی، بخش‌های مختلف اقتصاد کشور و به ويژه بخش خصوصی نيازمند از سرگيری ارتباطات تجاری و مالی اند، ارتباطاتی که جز با حضور در زنجيره ارزش اقتصادی جهانی و مذاکره با فعالان اقتصادی معتبر و بين‌المللی حاصل نمی شود. علاوه بر اين مهم ترين راه آغاز و پايدار سازی ارتباطات تجاری برگزاری نمايشگاه‌های تخصصی، همايش‌ها و نشست‌های مرتبط است. کيش اينوکس به عنوان بزرگترين رويداد اقتصادی بخش خصوصی با چند سال تجربه توانسته با کنارهم قراردادن بخش‌های پيشرو اقتصاد ايران شامل بانک، بيمه، بورس، انرژی، عمران و زير ساخت، حمل و نقل و لجستيک، گردشگری، مناطق آزاد و ويژه اقتصادی و حضور متوليان پروژه‌های سرمايه‌پذير از يک سو و سرمايه گذاران داخلي و خارجی از سوی ديگر، فرصت ويژه‌ای برای بهره برداری و توسعه سرمايه گذاری و در نهايت رشد و توسعه اقتصادی کشور فراهم کند. همچنين حضور نهادهای اجرايی بازار‌های مالی در رويداد کيش اينوکس و تلاش اين نهادها در رفع مشکلات و ايجاد راهکارهای جديد در جريان صحيح نقدينگی در شريان‌های اقتصاد کشور بر اهميت اين رويداد افزوده است. از سوی ديگر تجربه اقتصاد‌های موفق نشان داده که مناطق آزاد نه تنها ابزاری بسيار کارا و مفيد برای توسعه اقتصادی محسوب می گردند، بلکه به عنوان محلی برای جذب سرمايه، انتقال فناوری دانش و ارتباط با بازار‌های جهانی به شمار ميروند.

جزيره کيش به عنوان پيشروترين منطقه آزاد اقتصادی کشور مزيت‌های فراوانی برای برگزاری رويدادها، نمايشگاه‌ها و نشست‌های تخصصی دارد که از جمله آنها می توان به سهولت ورود اتباع خارجی به دليل عدم نياز به ويزا و در نتيجه افزايش تمايل آن ها برای حضور در کيش، زير ساخت های مناسب اقامتی و وجود امکانات حمل و نقل درون شهری مناسب اشاره کرد. همچنين حضور در هاب تجاری خليج فارس در نزديکی شهرهای دبی، شارجه و دوحه موقعيت مناسبی برای عرض اندام در مقابل ساير رقبای منطقه ايجاد کرده است. اگر مهم ترين عنصر در آغاز رابطه تجاری و سپس انعقاد قرارداد، تقارن و تبادل اطلاعات محسوب گردد، برگزاری همايش‌ها و نمايشگاه‌های تخصصی نظير کيش اينوکس ميتوانند زمينه تقارن اطلاعات را برای طرفين فراهم کنند.

 

کيش اينوکس ميتواند با ارائه تصويری از قابليت‌ها و ظرفيت‌ها و شرايط اقتصاد کلان کشور شرايط بهتری برای فهم و آشنايی با رويکردهای کسب و کار در اقتصاد کشورمان فراهم آورد. همچنين طرح و بررسي مقررات جديد و چهارچوب‌های قانونی پس از تحريم‌ها باعث می شود اشتباهات و خطاهای تجاري به حداقل برسند. حضور گسترده نهاد‌های پولی و مالی کشور در کنار شرکای احتمالی خارجی، علاوه بر معرفی توانمندی ها و دستاورد‌ها، به انتقال تجربيات و دانش بين المللی منجر می شود. در اين رويداد جديدترين فرصت‌های سرمايه گذاری در طرح های کلان ملی به ويژه طرح های قابل سرمايه گذاری در حوزه های مختلف ميان سرمايه گذاران و سرمايه پذيران به بحث و گفتگو گذاشته مي‌شود و تبادل اطلاعات فنی و تجاری فضای حاکم بر اقتصاد کشور را به خوبی نمايش ميدهد. اما اين فضا تنها نقطه شروع و آغاز است و ارتباطات ايجاد شده در چنين رويدادهايی بايد به کمک پيگيری طرف‌های تجاری و همراهی ساير شرکت‌های تسهيل گير نظير شرکت های مشاور، وکلای بين المللی و نهاد‌های مالی مرتبط به توليد اقتصادی کشور کمک کنند.

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی به سایت  http://www.kishinvex.ir  مراجعه فرمائید


١٢:٤٠ - 1397/05/22    /    شماره : ٥٣٠١٨٨    /    تعداد نمایش : ١٢٤خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | تصاویر