معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > سفر سفیر استرالیا به شهر مقدس قم


  چاپ        ارسال به دوست

سفر سفیر استرالیا به شهر مقدس قم

آقای یان بیگز سفیر استرالیا در تهران روز سه شنبه 03/07/97 ضمن سفر به شهر مقدس قم از منطقه صنعتی شکوهیه بازدید و با استاندار قم و اعضای اتاق بازرگانی و فعالین بخش اقتصادی ملاقات و گفتگو نمود.

سفیر استرالیا در دیدار با استاندار قم، با اشاره به اقامت بیش از یک صد هزار ایرانی در استرالیا افزود: باید راهکارهای تحقق توسعه روابط اقتصادی با ایران اندیشیده شود.

وی با یادآوری مقاومت مردم ایران در برهه های مختلف تاریخ معاصر از جمله جنگ تحمیلی هشت ساله تاکید کرد: مردم و جمهوری اسلامی ایران با فشارهای خارجی به سردمداری ایالات متحده به ویژه در بخش های اقتصادی مواجه هستند که جمعیت جوان ایران می تواند از این فشارهای اقتصادی نیز با موفقیت بیرون بیاید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن ابراز همدردی با دولت و مردم ایران به دلیل حادثه تروریستی اهواز اظهار داشت: دولت استرالیا نیز طی اطلاعیه ای این عملیات تروریستی را به طور رسمی محکوم نموده است.

وی همچنین با اشاره به چندین بازدید خود از ظرفیت های استان قم ابرازامیدواری کرد که بتوانیم در بخش های مختلف از جمله صنعت و تامین تجهیزات صنایع با این استان همکاری داشته باشیم.

استاندار قم نیز در این دیدار با اشاره به اجماع بین المللی برای حفظ برجام اظهار داشت: آمریکایی ها از رفتارشان با ملت ایران پشیمان خواهند شد.

سید مهدی صادقی، خروج یک طرفه آمریکا از برجام به عنوان یک توافقنامه بین المللی را مورد توجه قرار داد و گفت: ملت ایران تحریم های یک جانبه چند دهه ای و جنگ تحمیلی را با موفقیت پشت سر گذاشته است و سردمداران آمریکا را نیز از کار خود پشیمان خواهند کرد.

وی میزبانی سالانه از 3 میلیون زائر و گردشگر خارجی را از جمله ظرفیت های قم برشمرد و افزود: حدود 30 هزار تن از این گردشگران از کشور استرالیا به قم سفر می کنند.صادقی، گردشگری و خدمات، صنعت و کشاورزی و سرمایه گذاری و اقتصاد را از جمله مزیت های این استان برشمرد و افزود: قم آماده جذب سرمایه گذاری خارجی و نیز افزایش مراودات فرهنگی و اقتصادی با کشور استرالیاست و در این زمینه همکاری های لازم انجام می شود.


١٣:١٤ - 1397/07/14    /    شماره : ٥٣٨٨٨٣    /    تعداد نمایش : ١٠١خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | تصاویر