معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > سفر نماینده ویژه دولت انگلیس در امور تجاری با ایران به قم


  چاپ        ارسال به دوست

سفر نماینده ویژه دولت انگلیس در امور تجاری با ایران به قم

لرد لامونت نماینده ویژه دولت انگلیس در امور تجاری با ایران و رییس اتاق بازرگانی ایران و انگلیس روز پنج شنبه 5/7/1397 با سفر به قم از حرم مطهر حضرت معصومه (س) و کتابخانه حضرت آیت ...العظمی مرعشی نجفی دیدار و سپس با رییس اتاق بازرگانی قم و هیات رییسه این اتاق در یک مهمانی ناهار کاری ملاقات و گفتگو نمود.

           آقای لامونت در حرم مطهر ضمن دیدار از صحن مسجد اعظم و صحن مجاور آن و میان مدرسه فیضیه و حرم مطهر، با توضیحات یکی از روحانیون راهنما، با سابقه تاریخی، معنوی، زیارتی و آثار هنری حرم مطهر آشنا گردید و طبق درخواست خود، با ورود به قسمت داخلی حرم از نزدیک ضریح مطهر حضرت معصومه را مشاهده نمودند. در ادامه و پس از عبور و دیدار از صحن امام رضای حرم، هیات انگلیسی به کتابخانه حضرت آیت ا... مرعشی نجفی عزیمت و از مخزن کتابهای قدیمی و خطی این کتابخانه دیدار نمود.

این دیدار که حدود یک ساعت بطول کشید، آقای لامونت و همراهان با توضیحات راهنمای مخزن کتب خطی این کتابخانه، با کتابهای این مخزن  و محتوای علمی آنها و زحمات آیت ا... نجفی  در زمینه جمع آوری و حفظ آنها آشنا گردید. وی در پایان بازدید ضمن اعلام نگاه بسیارمثبت خود به کتابخانه و کتاب های بسیار با ارزش آن، نظر خود را در دفتر ثبت نظرات مهمانان کتابخانه درج نمودند. با توجه به سن بالای آقای لامونت و خستگی وی، بازدید از دیگر بخش های کتابخانه میسر نگردید و پس از پذیرایی این دیدار به پایان رسید.

          بخش بعدی و پایانی برنامه های آقای لامونت در قم ملاقات با رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قم و هیات رییسه این اتاق در یک مهمانی ناهار کاری بود.


١٣:١٥ - 1397/07/14    /    شماره : ٥٣٨٨٨٤    /    تعداد نمایش : ١١٠خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | تصاویر